тел.: +38(073) 440-50-60

UK EN RU

Статті

Навчайте ваших дітей, як бути щасливими

Саме такі дослідження Кембриджського університету, які стверджують, що, щасливі діти в майбутньому, на відміну від інших, мають більш високу самооцінку і особисту ефективність.
(Джерело: "https://www.sciencedaily.com/releases/2011/02/110225094936.htm")

дитячий центр Sprout

Ця інформація змушує нас, дорослих, задуматися про те, що потрібно не тільки створити комфортні умови для розвитку дитини, але і безпосередньо навчити її бути щасливою. Всесвітньо відомий американський нейровчений Річард Девідсон, вважає, що щастя, подібно навичці гри на музичному інструменті, потрібно тренувати, тренуючи мозок, використовуючи певні звички. Таким чином, ми можемо практично навчити і себе, і своїх дітей мистецтву бути щасливими, створивши систему звичок і неухильно дотримуючись їх.

Щастя дитини залежить від її емоційного здоров'я і настрою

Можливо для когось із вас, дорогі батьки, прозвучить незвично, але настрій – це звичка, яку потрібно постійно виховувати і плекати. Всього лише деякі з нас мають вроджене позитивне ставлення до життя. Більшість же людей постають перед усвідомленим вибором: прийняти чи ні рішення виховувати в собі звичку бути задоволеним і щасливим, незалежно від обставин, або ж знаходити причини для своєї похмурості і смутку.
Той же принцип (звичка) працює і у вихованні дітей бути щасливими. Закладайте в розуміння вашої дитини одну з базових складових самоврядування особистості: не сприймати негативні емоції, які мають руйнівний характер, а створювати в собі атмосферу радості і любові. Виховання в дитині позитивного настрою і оптимізму сьогодні, у майбутньому допоможе йому зробити щастя частиною його лінії поведінки, перетворившись в життєво необхідну звичку, що захистить від негативного впливу протягом всього його життя.
До вашої уваги ми пропонуємо кілька таких порад, як почати розвивати в дитині звичку бути щасливим:

  1. Поясніть дитині, що все починається з думок. Налаштуйте малюка на позитивну розмову з самим собою, радіючи життю і своїм успіхам. Видаліть з вашої і його мови слова з негативним відтінком. Надихайте і допомагайте йому вірити в себе, мріяти і думати, як можна досягати своїх цілей і не боятися робити помилки.

  1. Вчіть малюка бути вдячним. Не соромтеся прищеплювати йому цю звичку – сприймати вашу любов до нього і все, що відбувається з ним, не як щось належне, а цінне і важливе. Вдячні люди – це щасливі люди, які, як показують дослідження, живуть довше, незалежно від їх статусу, сімейного стану та рівня доходів.

  1. Допоможіть вашій дитині знайти те, що його надихає найбільше. Це може бути малювання, танці, прослуховування музики або ж активні ігри на вулиці.

Наприклад, в Центрі дитини SPROUT був випадок, коли одна 4-х річна дівчинка періодично вранці говорила про те, що вона прокинулася без настрою, тому день для неї, вже за замовчуванням, мав бути нецікавим. Знаючи про те, що маленька хотіла стати співачкою, вчителі надихали її на те, щоб вона все-таки зробила свій день щасливим, виконуючи свої улюблені пісні протягом дня. Через кілька місяців дівчинка приходила вранці усміхнена і виспівувала свої пісеньки, які можна було чути аж за межами садочка.

  1. Наприклад, в Центрі дитини SPROUT був випадок, коли одна 4-х річна дівчинка періодично вранці говорила про те, що вона прокинулася без настрою, тому день для неї, вже за замовчуванням, мав бути нецікавим. Знаючи про те, що маленька хотіла стати співачкою, вчителі надихали її на те, щоб вона все-таки зробила свій день щасливим, виконуючи свої улюблені пісні протягом дня. Через кілька місяців дівчинка приходила вранці усміхнена і виспівувала свої пісеньки, які можна було чути аж за межами садочка.

  1. Підкажіть малюкові, як потрібно управляти своїм настроєм. Перш за все, дайте дитині можливість усвідомити і відчути своє засмучення. Нехай він висловить свою біль вам і те, що відчуває, а ви проявите своє розуміння і співпереживання. Наступний крок – допоможіть йому позбавитися своїх негативних думок, які викликали негативні емоції, поділіться своїм досвідом, при цьому говоріть м'яко, тихо і без докорів.

Розмовляючи з дитиною, промовляйте, що зовсім не обов'язково залишатися в поганому настрої, а можна змінити своє ставлення на позитивне, і знову відчувати себе добре. Повірте, коли такий підхід засвоюється у свідомості дитини, то, навіть якщо і спочатку у нього буде виходити управляти своїм настроєм 1 раз з 20-ти, то надалі він почне бачити різницю, і буде справлятися з цим краще і краще.
В недалекому майбутньому ви вже будете бачити плоди вашої праці в умінні вашої дитини самостійно управляти своїм настроєм, незалежно від того, що відбувається навколо неї.

  1. Прищеплюйте дитині цінність власного внеску в життя інших людей. Багато досліджень підтвердили, що участь у потребах суспільства робить людей щасливими. Допомагаючи іншим людям, ми відчуваємо гордість і задоволення, що зміцнює нашу самооцінку. Допоможіть вашій дитині відчути радість і щастя від допомоги іншим діткам.

школа Спроут

Наївно вважати, що щастя дитині має просто впасти з неба. Навпаки, тут потрібно попрацювати, щоб привести в гармонію її думки, емоції і внутрішній стан, дотримуючись виконання щоденних звичок. І, якщо ми хочемо навчити наших дітей бути щасливими, тоді наше завдання – вказати їм правильний шлях до цього.
«Щастя – це результат роботи над характером. Ті люди, які розвивають сильний характер, мають набагато більш високий рівень щастя, на відміну від тих, які просто чекають «добрих часів», щоб бути щасливими». Грейс Кеттерман і Пет Холт, автори низки книг про виховання дітей, члени Американської Медичної Асоціації.

Ольга Назарова,

директор «Центру дитини Sprout на Оболоні», громадський діяч

Пошук

Получить консультацию
Имя *
введите имя
Телефон *
введите номер телефона
Интересующий вопрос

Ми навчаємо дітей вільному володінню англійською мовою, нетрадиційному мисленню, та багатьом іншим навичкам.

Яндекс.Метрика