тел.: +38(073) 440-50-60

UK EN RU

Статті

Як зупинити плач і ниття дитини

У цей момент у батьків дитини, що плаче, настає паніка або виникає агресивна реакція, щоб зупинити подібну гучну поведінку дитини. Як зупинити плач дитини – одне з найпоширеніших питань батьків.

З нашого боку, ми хотіли б дати вам пораду про те, що не завжди важливо зупиняти дитину, що плаче. Адже кожен має право на сльози, коли втомився, ображений, коли боляче або, коли згадалося щось сумне. Плач – це природній вираз смутку, тому дуже важливо перед тим, як зупинити дитину, зрозуміти, чи варто взагалі це робити. Тому важливо дізнатися у дитини причину її смутку, і якщо вона не може її самостійно усвідомити і висловити, то потрібно допомогти їй. Тоді і плач припинитися. Однак бувають випадки, коли звичайний плач переростає в істерику. Щоб цього не сталося, слід вдатися до деяких хитрощів, які допоможуть більш конструктивно впоратися з неприємним для дитини станом.

  1. Запропонувати зібрати сльози в якийсь судину – чашку, мисочку, тарілочку, щоб даремно не витікали. Піти на кухню за цією ж посудиною – вже на півдорозі до кухні, швидше за все, дитина забуде, що вона хотіла плакати.
  2. Перетворити плач у вокальні вправи – поплакати голосно 10 секунд, потім поплакати пошепки 15 секунд, потім поплакати, як жаба («а хіба жаби плачуть?») І так далі. Це досить швидко відволіче дитину.
  3. Взяти паузу, запропонувавши заміну видів діяльності. «Давай підемо в магазин зараз (погуляємо, почитаємо, подивимося мультик, пограємо), а потім ти знову поплачеш, домовилися?» Таким чином, ми не відбираємо право малюка на сльози, але й перемикаємо його увагу на заплановані раніше дії.
  4. Поквапити будь-яким способом і почати поспішати самим – це важливо. Недостатньо просто сказати «швидко-швидко». Продемонструйте, що і ви можете бути дуже швидкими, аж до виникнення комічного ефекту. Діє, як з малюками, так і з дітьми шкільного віку.
  5. З молодшими дітьми добре працює банальне лоскотання або гра в хованки за допомогою одягу, рук і так далі. . Зі старшими доведеться більше говорити, заговорювати, «заповнювати ефір» переліченням дій, навколишніх предметів і так далі.


  6. Важливо показати дитині, що що ви розумієте її стан. Іноді досить просто озвучити те, що вона відчуває: «Я розумію, ти зараз засмучений».
  7. Для дітей – любителів все драматизувати (згадаємо домовичка Кузю з мультика: «Ой біда-біда, прикрість»), підійде метод гіперболізації того, що відбувається. «Ох, ти мій нещасний, їсти тебе змушують, нічого тобі не дають, на вулицю не водять, все забороняють». Журитися треба природно, тоді дитина почне заперечувати, що все не так уже й погано.
  8. Придумайте ліки від поганого настрою. У вихідні зробіть разом з дитиною коробочку для такого засобу, підпишіть її. І покладіть улюблені солодощі малюка. Але виконуйте «вказівки лікаря»: приймати ліки від смутку не більш ніж два рази на день.
  9. Запитайте у малюка, як би в подібній ситуації діяв його улюблений персонаж. Як би впорався зі сльозами і з поганим настроєм. Зазвичай спогади про улюбленого героя казок або мультиків відразу заспокоюють дітей.
  10. Міцно обійміть дитину, поцілуйте, скажіть, як сильно ви її любите. Розкажіть, яка вона гарна і рідна саме зараз – заплакана, ниюча і сердита. Опишіть кожну деталь. Любов і відкрите серце творять дива.

Важливо розуміти, що всі ми люди, і нам іноді необхідно поплакати. І від того, як ми ставимося до плачу наших дітей, залежить те, як вони будуть ставитися до нашої потреби висловити свої почуття так само.

Ми – найкращий приклад для наслідування і матеріал для навчання. Пам'ятайте про це;)

(При підготовці статті використані матеріали «тренінгу «Секрети поведінки дітей» от ««Всесвітніх центрів взаємин»)

Автор: Анна Стояновська, учитель Центру дитини SPROUT

Пошук

Получить консультацию
Имя *
введите имя
Телефон *
введите номер телефона
Интересующий вопрос

Ми навчаємо дітей вільному володінню англійською мовою, нетрадиційному мисленню, та багатьом іншим навичкам.

Яндекс.Метрика