тел.: +38(073) 440-50-60

UK EN RU

Статті

Творчий проект повинен стати альтернативою тестовому контролю знань!

Творчі та комплексні проекти, які мотивують, зацікавлюють дітей і спонукають їх вивчати і творити, на жаль, не впливають на сьогоднішній день при стандартизації оцінювання знань дитини. Ми хочемо змінити цю концепцію, як на державному рівні, так і в мисленні.

 Мета наступна – систематизувати і перевірити знання з тієї чи іншої теми. Наприклад, читаємо твори авторів на уроках української та світової літератури, захоплюємося сюжетом, шукаємо те, що відгукується мені (Давид вважає, що "Ніч перед Різдвом" Гоголя – в першу чергу, про козака Вакулу, який осідлав чорта, а Марина – про Оксану, яка морочить голову хлопцеві), а тоді вже зовсім забуваємо про ім'я автора та ще гірше, з якої він країни.
Поклавши великий банер і купу пазлів з різних наборів, почали вигадувати: вирішили робити географічну карту, де кольори пазлів відповідають особливостям ландшафту. Однак в ході роботи народилася ідея зробити літературну карту.
Пів уроку хлопці дражнили однокласницю. Марина придумала стратегію помсти: – Марино, навіщо ти контур Антарктиди домальовуєш? – запитує Вова, який приклеює білі пазлики по контуру Антарктиди.
– А щоб тобі більше клеїти було, а то ти щось сильно розговорився ... – спокійно відповідає їхній колега.
– А де острів з Англією?
– Еее, тут стався тектонічний зсув...
За цим посиланням такий собі крутий проект – карта найпопулярніших дитячих книг країн Європи. Ця карта була створена за підтримки eTwinning – це навчальна програма Європейської Комісії, створена в 2005 році з метою розвитку співпраці європейських шкіл. України, на жаль, немає серед учасників цієї програми співпраці шкіл, але ми на карті! Цікаво, що з визначенням книги від України допомогла учасниця від Греції: у неї мама-українка, і вона зробила опитування серед знайомих-родичів і знайомих-знайомих... Власне так само, від людей до людей, по соцмережах або в приватному листуванні, було визначено книги інших країн – Албанії, Сербії та ін.
В Україні кращою і найважливішою книгою названа «Тореадори з Васюківки» Всеволода Нестайко. У Великобританії це – «Гаррі Поттер і філософський камінь», у Франції – «Маленький принц», в Бельгії – «Пригоди Тінтіна».

Пошук

Получить консультацию
Имя *
введите имя
Телефон *
введите номер телефона
Интересующий вопрос

Ми навчаємо дітей вільному володінню англійською мовою, нетрадиційному мисленню, та багатьом іншим навичкам.

Яндекс.Метрика