+380631477191, +380931274386

UK EN RU

Статті

Як розуміння темпераменту дитини сприяє її розвитку?

  Чим раніше батьки зможуть зрозуміти потреби свого чада залежно від її темпераменту, тим ефективнішими будуть методи виховання та навчання, що сприятимуть її розвитку як особистості.

Визначення темпераменту

 Звичайно, усі батьки намагаються надати своїй дитині якомога більше можливостей для реалізації. Але часто буває, що вони проектують на неї власні нездійснені бажання. У результаті – їхнє чадо взагалі не має вільного часу, адже відвідує щодня дитячі центри, гуртки чи репетиторів. Варто все ж таки врахувати смаки, інтереси та здібності своєї дитини і не нав’язувати їй зайвого. Краще лишити час для вільного спілкування з однолітками та активних ігор.

Надмірна суворість

  На відміну від характеру, темперамент має біологічне походження. І хоча дитина наділена ним від народження, вважається, що визначити її схильності можна від чотирьох місяців. Існують характеристики темпераменту, на підставі яких учені виокремили три моделі темпераменту:

  1. Легкий. Дитина зазвичай перебуває у гарному настрої та вміє пристосовуватися до обставин.
  2. Помірний. Дитина виявляє помірну активність та зацікавлення новими речами.
  3. Складний. Дитина часто перебуває в поганому настрої, складно пристосовується до нових обставин, некомфортно почувається в новій обстановці, але може адаптуватися до неї, маючи достатньо часу.
Розуміння батьками темпераменту своєї дитини допомагає знаходити до неї підхід, не мати завищених очікувань, не створювати таких умов, що призведуть до виникнення стресових ситуацій, а також зміцнити зв'язок і взаєморозуміння.
Спостерігаючи за дитиною, можна помітити певні риси її темпераменту. Холерики – імпульсивні та нетерплячі, меланхоліки – прагнуть до порядку в усьому, дещо пасивні та люблять перебувати на самоті, флегматики спокійні та відкриті до співпраці, а сангвініки – активні, часто неслухняні й обожнюють опинятися в центрі уваги. Тож будьте уважні до своїх дітей та зважайте на особливості їхнього темпераменту, обираючи ту чи іншу модель виховання та спілкування.

Пошук

Получить консультацию
Имя *
введите имя
Телефон *
введите номер телефона
Филия
Интересующий вопрос

Ми навчаємо дітей вільному володінню англійською мовою, нетрадиційному мисленню, та багатьом іншим навичкам.

Яндекс.Метрика