+380631477191, +380931274386

UK EN RU

Статті

Адаптація у дитячому садку: міф чи реальність?

  Більшість батьків дітей до 3-х років із жаком передчувають момент, коли їх чадо вперше піде до дитячого садка. Розповіді мам на дитячих майданчиках про істерики під час адаптації підсилюють сумніви: а чи потрібно взагалі віддавати туди дитину? Рішення кожні батьки мають прийняти самостійно, але відкинувши жахи, які їм ввижаються. Бо хвилювання часто бувають марними. А якщо ні, то наші поради допоможуть вам упоратися із непростим періодом адаптації.

Чого робити не можна?

Ви маєте розуміти, що дитина 3 років, хоча і здається дорослою, все ще має гостру потребу у зв’язку із мамою. Тож у жодному разі не треба лишати її у садку раптово. Якщо ваш малюк захопився грою з однолітками, не йдіть, доки не попрощаєтеся з ним. Тільки уявіть, що відчує ваша дитина, коли несподівано зрозуміє, що ви її покинули. Навіть якщо готуючи свого сина чи доньку до першого дня у садку, ви пояснювали, що там мами не буде поруч, йти непомітно – не найкраща ідея. Таким чином ви можете спровокувати появу негативної асоціації, і навіть згадка про дитячий садок спричинятиме у малюка істерику.

  Розпочинати відвідування садка варто з однієї-двох годин. Поступово збільшуючи час перебування у новому колективі. Дитина має звикнути до однолітків, вихователя, відчути себе у безпеці, коли батька і мами немає поряд. Важко сказати точно, коли переходити від кількох годин до половини дня, як вперше лишити малюка на денний сон, скільки має пройти часу до того, як він буде готовий до цілого дня у садку. Треба покладатися на батьківську інтуїцію і слідкувати за настроєм та самопочуттям дитини.
Неважливо, буде ваша дитина відвідувати приватний дитячий сад чи державний – в усіх дошкільних закладах є певний розпорядок дня. А якщо у вашій родині чіткого режиму не дотримуються, то і на легку адаптацію ви навряд чи зможете розраховувати. Звичка пізно лягати спати і прокидатися, наприклад, о 10 ранку – іноді зручна для батьків. Але до дитячого садку доведеться йти значно раніше, отже ви зіштовхнетеся ще з кількома труднощами. По-перше, ваш малюк елементарно не буде висипатися. Згадайте себе у такому стані і зрозумієте, чому він дратується і вередує. По-друге, поганий настрій сприятиме укоріненню відчуття, що у дитячому садку погано. А це може вплинути на подальшу адаптацію вже підсвідомо.

  Ще однією проблемою є нестача часу на збори. Зранку батьки намагаються не спізнитися на роботу, а дитина, тільки-но прокинувшись, робить все надто повільно. Або дорослі намагаються дати малюкові можливість спати якомога довше, а потім вимагають від нього збиратися на своїй «дорослій» швидкості. Аби уникнути зранку поспіху та нервів, а навпаки оточити дитину ніжністю і увагою, аби її день із самого початку був гарним, прокидайтеся заздалегідь. Дайте їй час на ранкові процедури, одягання та дорогу до садка у своєму темпі. Не підганяйте, не підвищуйте голос. З часом ваш малюк буде поратися із щоденними задачами швидше, але не вимагайте цього з перших днів. На то ми і дорослі, аби попередити всі ймовірні складнощі та зробити період адаптації максимально м’яким.

Пошук

Получить консультацию
Имя *
введите имя
Телефон *
введите номер телефона
Филия
Интересующий вопрос

Ми навчаємо дітей вільному володінню англійською мовою, нетрадиційному мисленню, та багатьом іншим навичкам.

Яндекс.Метрика